Sercem pisane – o ludziach, zdarzeniach i ziemi garbowskiej

Sercem pisane – o ludziach, zdarzeniach i ziemi garbowskiej

07.03.2017

zbiór wierszy autorstwa Zofii Abramek

„Sercem pisane" – o ludziach, zdarzeniach i ziemi garbowskiej – taki tytuł nosi zbiór wierszy autorstwa Zofii Abramek. Uroczysta promocja książki odbyła się 25 lutego 2017 roku w Multimedialnej Izbie Tradycji, w pałacu w Garbowie.

Spotkanie prowadziła prezes TPZG Halina Stepniak, która powitała wszystkich gości. Wśród zebranych była bliska rodzina, znajomi p. Zofii, władze gminy w osobach: wójt Kazimierz Firlej, zastępca wójta Małgorzata Sanaluta, przewodnicząca RG Katarzyna Chabros, a także kierownik GOPS Marta Plecha, ks. prof. Marian Stasiak, ks. Jerzy Szabała, dr Bogusław Wach oraz członkowie TPZG.

Następnie prowadząca omówiła prace podjęte nad wydaniem tomiku poezji i przybliżyła ponad 20-letnią działalność Zofii Abramek na rzecz Towarzystwa.

Obecni na sali goście wysłuchali krótkiego koncertu uczniów z Gimnazjum w Garbowie, którzy śpiewali
i recytowali poetyckie utwory.

Próbę talentu p. Zofii zebrani mogli poznać w trakcie spotkania. Autorka podziękowała tym, którzy wspierali ją w drodze do wydania książki, następnie przeczytała kilka utworów i przybliżyła historię ich powstania. Słuchacze byli pod wrażeniem tematyki i poziomu jej wierszy.

Niezwykle miłym akcentem było wystąpienie byłych uczniów, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz gminy, dyr. szkoły w Garbowie, którzy z wielką serdecznością wspominali swoją panią od biologii i chemii, cytowali fragmenty szkolnej kroniki o jej pierwszych dniach w garbowskiej szkole.

Składając życzenia Katarzyna Chabros powiedziała:

Kochana Pani Zosiu

My, absolwenci garbowskiej szkoły, Pani uczniowie, chcemy wyrazić dumę i radość, że dane nam było spotkać Panią na naszych życiowych drogach. Jesteśmy szczęśliwi, że wreszcie Pani wiersze, które porównuje Pani do kwiatów i motyli, zdołały wyfrunąć z szuflad – klatek i pisane sercem poszybowały do serc ludzi, aby te serca krzepić, radować i ubogacać. Dla nas jest Pani także takim motylem – delikatnym, subtelnym, barwnym poprzez bogactwo swoich talentów, a przy tym niezwykle skromnym człowiekiem, jakby onieśmielonym darami, którymi obdarzył go Stwórca. Tylko człowiek o niezwykłej inteligencji i wrażliwości potrafi uchwycić chwilę i w cudowny sposób ubrać w słowa, tak, aby wszystkich zachwycić.

Każdy z wychowanków w dowód wdzięczności ofiarował swojej nauczycielce czerwoną różę.

Autorka wierszy od władz gminy otrzymała bukiet kwiatów, pamiątkowy dyplom, nagrodę oraz tort przybrany makami. Wręczono jej również w prezencie pióro oraz duży notatnik z prośbą o kontynuowanie pracy twórczej.

Nie zabrakło tradycyjnego sto lat i lampki szampana, były kwiaty, prezenty i gorące życzenia od rodziny i uczestników spotkania.

Doceniona też została współautorka wydawnictwa H. Stępniak, za włożony wkład pracy nad jego wydaniem Wójt gminy wręczył jej bukiet wiosennych kwiatów.

Każda osoba, będąca na spotkaniu, otrzymała tomik poezji wraz z autografem autorki. 

Powrót

Liczba wyświetleń: 3483
© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: