Mobilna Karta Dużej Rodziny

Mobilna Karta Dużej Rodziny

08.05.2018

Karta Dużej Rodziny na Twoim Smartfonie

 
Od 1 stycznia 2018r. można wnioskować o elektroniczną Kartę Dużej Rodziny! Uwaga!  zmienione zostały formularze wniosków.
Karta elektroniczna ma formę aplikacji dedykowanej dla urządzeń mobilnych.
 

JAKIE FUNKCJE MA APLIKACJA mKDR?
Aplikacja na smartfony posiada kilka funkcji:
•    rodzic może posiadać na swoim smartfonie Karty swoich dzieci oraz małżonka;
•    aplikacja umożliwia wyszukiwanie partnerów KDR wg kategorii, lokalizacji, frazy;
•    funkcja geolokalizacji pozwala na wyszukiwanie partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji;
•    użytkownik aplikacji może dodawać partnerów KDR do listy „ulubionych";
•    aplikacja pozwala także na przekazywanie informacji członkom rodzin wielodzietnych zarówno o aktualnych zniżkach i nowych partnerach, jak i konieczności złożenia wniosku przed terminem ważności Karty, np. w przypadku dzieci przed 18 r.ż.;
•    aplikacja umożliwia logowanie się poprzez szybki dostęp - podając kod pin.

JAK UZYSKAĆ mKDR?
1.    Korzystać z mobilnej Karty Dużej Rodziny możesz po złożeniu wniosku on-line na https://empatia.mpips.gov.pl/ lub można złożyć go w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.
2.    Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na adres e-mail, który wskazałeś dostaniesz numer swojej karty. Na Twój telefon przyjdzie SMS w którym podane zostanie jednorazowe hasło do zalogowania się w aplikacji.
3.    Kolejnym krokiem jest pobranie bezpłatnej aplikacji mobilnej z Google Play lub Apple Store na swój telefon.
4.    Aplikacja poprowadzi Cię automatycznie do uruchomienia mKDR na twoim smartfonie.

POSIADASZ PLASTIKOWĄ KDRI CHCESZ UZYSKAĆ DOSTĘP DO ELEKTRONICZNEJ FORMY KARTY?
Aby móc zalogować się do aplikacji mKDR i wyświetlić swoją Kartę Dużej Rodziny, konieczne jest złożenie wniosku o przyznanie elektronicznej formy Karty.
Możesz w tym celu udać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garbowie i wypełnić wniosek w formie papierowej. Wzór wniosku o Kartę Dużej Rodziny oraz wzory załączników znajdziesz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej...

Pamiętaj – jeśli wnioskujesz o elektroniczną formę Karty, koniecznie wypełnij załącznik ZKDR-04 – podaj w nim numer telefonu komórkowego i adres e-mail członka rodziny, dla którego chcesz wyrobić elektroniczną formę Karty, a także wskaż, kto będzie mógł wyświetlać Kartę tej osoby (czy tylko ta osoba, czy również rodzic lub małżonek rodzica).

Szczegółowa instrukcja dostępna jest tutaj...

Liczba wyświetleń: 1856
© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: