Biblioteka

Nowości wydawnicze, zakupione w ramach Programu "Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

31.12.2021

który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy ogromnym wsparciu Biblioteki Narodowej

Z ogromną satysfakcją informujemy Państwa, że na półkach bibliotecznych GBP w Garbowie oraz filii w Bogucinie, Piotrowicach Wielkich i Przybysławicach można odnaleźć nowości wydawnicze, zakupione w ramach Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w ramach którego zdefiniowany jest Priorytet 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych”, Kierunek Interwencji 1.1 „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy ogromnym wsparciu Biblioteki Narodowej.
 
Głównym celem Priorytetu, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2021-2025, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, ebooków, audiobooków.
 
W roku 2021 Gminna Biblioteka Publiczna im. Bronisława Pietraka w Garbowie na realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0” uzyskała środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 13 000 zł.
 
Dofinansowanie wzbogaciło ofertę naszej biblioteki o 543 woluminy nowości wydawniczych zakupionych dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nowych zbiorach coś interesującego dla siebie. 
 
Zapraszamy do odwiedzenia naszych placówek.
 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Liczba wyświetleń: 310
 
Logo Mała książka wielki człowiek
 
Logo DDK
© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: