Zdjęcie Artykułu

Dożynki Powiatowe i Wojewódzkie 2018

05.09.2018

Gmina Garbów na Dożynkach w Radawcu 2 września

2 września, tradycyjnie na lotnisku sportowym w Radawcu odbyły  się  Dożynki Powiatowe i Wojewódzkie. Ten prastary obyczaj kończący żniwa a zarazem  wyrażający radość i dziękczynienie za zebrane plony, zorganizowali  wspólnie Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Powiatu Lubelskiego, Wójt Gminy Konopnica.

Naszą gminę reprezentowały dwa Koła Gospodyń: z Bogucina z wieńcem współczesnym i z Garbowa z wieńcem tradycyjnym. Panie zajęły II miejsca w swoich kategoriach na szczeblu powiatowym. Wieniec z Bogucina znalazł się również na podium w konkursie wojewódzkim z II lokatą, a praca Pań z Garbowa otrzymała wyróżnienie.

Równie dużą atrakcja na imprezie, okazał się upleciony przez mieszkańców Karolina koń z zaprzęgiem oraz sympatyczne świnki. Koń Karol stał się ulubieńcem dzieci i bohaterem wielu zdjęć.
Powrót

Liczba wyświetleń: 1120
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: grudzień 2019 (348)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: