Dożynki Powiatowe i Wojewódzkie 2018

Dożynki Powiatowe i Wojewódzkie 2018

05.09.2018

Gmina Garbów na Dożynkach w Radawcu 2 września

2 września, tradycyjnie na lotnisku sportowym w Radawcu odbyły  się  Dożynki Powiatowe i Wojewódzkie. Ten prastary obyczaj kończący żniwa a zarazem  wyrażający radość i dziękczynienie za zebrane plony, zorganizowali  wspólnie Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Powiatu Lubelskiego, Wójt Gminy Konopnica.

Naszą gminę reprezentowały dwa Koła Gospodyń: z Bogucina z wieńcem współczesnym i z Garbowa z wieńcem tradycyjnym. Panie zajęły II miejsca w swoich kategoriach na szczeblu powiatowym. Wieniec z Bogucina znalazł się również na podium w konkursie wojewódzkim z II lokatą, a praca Pań z Garbowa otrzymała wyróżnienie.

Równie dużą atrakcja na imprezie, okazał się upleciony przez mieszkańców Karolina koń z zaprzęgiem oraz sympatyczne świnki. Koń Karol stał się ulubieńcem dzieci i bohaterem wielu zdjęć.
Powrót

Liczba wyświetleń: 1568
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych OsobowychFundusz Dróg Samorządowych Fundusz dróg samorządowych

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Gospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowienia Serwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

Głos Garbowa Nr 365-366 maj-czerwiec 2021

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: maj-czerwiec 2021 (365-366)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: