28 sierpnia - Święto Lotnictwa Polskiego

28 sierpnia - Święto Lotnictwa Polskiego

28.08.2018

Wójt Gminy Garbów został zaproszony na odsłonięcie pomnika "Chwała Lotnikom Polskim"

W uroczystości, która odbyła się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie uczestniczył przedstawiciel Gminy Garbów, który złożył pod pomnikiem okolicznościową wiązankę biało-czerwonych kwiatów.

 

Tegoroczne obchody Święta Lotnictwa Polskiego mają wyjątkowy charakter. Przypadają w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz utworzenia Lotnictwa Wojskowego.

"Bardzo się cieszę, że w tym wyjątkowym roku, roku, który jest rokiem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale jest też rokiem 100-lecia polskiego lotnictwa, "polskich skrzydeł", odsłaniamy ten piękny i jakże wymowny pomnik" - powiedział prezydent Andrzej Duda.

W tym wyjątkowym dniu pamiętajmy o 5 lotnikach wywodzących się z ziemi i parafii  Garbowskiej, którzy walczyli w Polskich Siłach Powietrznych w Wielkiej Brytanii:

mjr pil. Wojciech Kołaczkowski (1908-2001)

por. pil. Józef Wójcik (1915-1942)

st. sierż. r-op. Tadeusz Świdziński (1917-1994)

sierż. pil. Jakub Bargiełowski (1921-2010)

sierż. pil. Bolesław Wejman (1921-1952)

 

Powrót

Liczba wyświetleń: 1938
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Rządowy fundusz rozwoju dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Program Czyste powietrze Program Czyste powietrze Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki NiskoemisyjnejGospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowieniaSerwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

okładka pisma Glos Garbowa na zdjęciu pałac w Garbowie, zdjęcia z obchodów święta 3 maja

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: kwiecień-maj 2024 (399-400)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: