28 sierpnia - Święto Lotnictwa Polskiego

28 sierpnia - Święto Lotnictwa Polskiego

28.08.2018

Wójt Gminy Garbów został zaproszony na odsłonięcie pomnika "Chwała Lotnikom Polskim"

W uroczystości, która odbyła się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie uczestniczył przedstawiciel Gminy Garbów, który złożył pod pomnikiem okolicznościową wiązankę biało-czerwonych kwiatów.

 

Tegoroczne obchody Święta Lotnictwa Polskiego mają wyjątkowy charakter. Przypadają w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz utworzenia Lotnictwa Wojskowego.

"Bardzo się cieszę, że w tym wyjątkowym roku, roku, który jest rokiem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale jest też rokiem 100-lecia polskiego lotnictwa, "polskich skrzydeł", odsłaniamy ten piękny i jakże wymowny pomnik" - powiedział prezydent Andrzej Duda.

W tym wyjątkowym dniu pamiętajmy o 5 lotnikach wywodzących się z ziemi i parafii  Garbowskiej, którzy walczyli w Polskich Siłach Powietrznych w Wielkiej Brytanii:

mjr pil. Wojciech Kołaczkowski (1908-2001)

por. pil. Józef Wójcik (1915-1942)

st. sierż. r-op. Tadeusz Świdziński (1917-1994)

sierż. pil. Jakub Bargiełowski (1921-2010)

sierż. pil. Bolesław Wejman (1921-1952)

 

Powrót

Liczba wyświetleń: 1264
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych OsobowychFundusz Dróg Samorządowych Fundusz dróg samorządowych

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Gospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowienia Serwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

Głos Garbowa Nr 365-366 maj-czerwiec 2021

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: maj-czerwiec 2021 (365-366)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: