Zdjęcie Artykułu

28 sierpnia - Święto Lotnictwa Polskiego

28.08.2018

Wójt Gminy Garbów został zaproszony na odsłonięcie pomnika "Chwała Lotnikom Polskim"

W uroczystości, która odbyła się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie uczestniczył przedstawiciel Gminy Garbów, który złożył pod pomnikiem okolicznościową wiązankę biało-czerwonych kwiatów.

 

Tegoroczne obchody Święta Lotnictwa Polskiego mają wyjątkowy charakter. Przypadają w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz utworzenia Lotnictwa Wojskowego.

"Bardzo się cieszę, że w tym wyjątkowym roku, roku, który jest rokiem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale jest też rokiem 100-lecia polskiego lotnictwa, "polskich skrzydeł", odsłaniamy ten piękny i jakże wymowny pomnik" - powiedział prezydent Andrzej Duda.

W tym wyjątkowym dniu pamiętajmy o 5 lotnikach wywodzących się z ziemi i parafii  Garbowskiej, którzy walczyli w Polskich Siłach Powietrznych w Wielkiej Brytanii:

mjr pil. Wojciech Kołaczkowski (1908-2001)

por. pil. Józef Wójcik (1915-1942)

st. sierż. r-op. Tadeusz Świdziński (1917-1994)

sierż. pil. Jakub Bargiełowski (1921-2010)

sierż. pil. Bolesław Wejman (1921-1952)

 

Powrót

Liczba wyświetleń: 843
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: grudzień 2019 (348)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: