Zdjęcie Artykułu

EDUKACJA MALUCHA - GMINNE GRUPY ZABAWOWE

24.04.2018

Grupa Zabawowa to forma aktywności dla dzieci od 1 roku do 3 lat oraz ich rodziców

Zajęcia prowadzone są przez przeszkolonego animatora. Uczestnictwo w tych spotkaniach stymuluje rozwój najmłodszych dzieci, a  rodzicom daje wsparcie i możliwość wymiany doświadczeń.

Rodzice lub opiekunowie towarzyszą swoim dzieciom podczas zajęć, biorąc w nich aktywny udział. Wpływa to na dobre samopoczucie dzieci, dorosłym pozwala rozwijać swoje umiejętności  i wzmacniać relacje z dziećmi. 

Na terenie Gminy Garbów funkcjonują obecnie dwie grupy zabawowe w Garbowie i w Przybysławicach. 

Na spotkania, które odbywają się po 2 razy w tygodniu po 2,5 godz. przychodzą rodzice lub opiekunowie z dziećmi. Grupa Zabawowa w Garbowie spotyka się w poniedziałki i środy o godz. 10:00 w budynku Pałacu.
W Przybysławicach zajęcia odbywają się w budynku Szkoły Podstawowej we wtorki i czwartki o godz.16.00. 

Dla dziecka jak i jego rodzica korzystne jest systematyczne uczestnictwo w spotkaniach grupy zabawowej. W czasie spotkań Grupy Zawodowej dzieci zdobywają podstawowe umiejętności, tańczą, śpiewają, spacerują, jeżdżą na wycieczki i oczywiście bawią się. Rodzice przychodzący z dziećmi na spotkania wyrażają pozytywne opinie o udziale ich dzieci w zajęciach. Dzieci stają się bardziej śmiałe, odważniejsze, radosne i łatwiej nawiązują relacje z rówieśnikami.

Uczestnictwo w spotkaniach Grupy Zabawowej przynosi duże korzyści dzieciom, według obserwacji nauczycieli,  dzieci uczęszczające do grup zabawowych łatwiej adaptują się do warunków przedszkolnych.

Zachęcamy do udziału
Małgorzata Sanaluta
z-ca wójta gminy

 

Powrót

Liczba wyświetleń: 863
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: grudzień 2019 (348)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: