Garbów na Dożynkach Prezydenckich w Spale - 2017

Garbów na Dożynkach Prezydenckich w Spale - 2017

19.09.2017

17 września 2017r.

W tym roku Województwo Lubelskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale reprezentowały delegacje: Gminy Garbów z wieńcem dożynkowym uwitym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Garbowie, Technikum Pszczelarskiego z Pszczelej Woli, Powiatu Lubelskiego i Urzędu Marszałkowskiego. Rękodzieło prezentowały „Garbowskie Kwiaciarki”.

W sobotę, pod sceną, swoje wieńce prezentowały poszczególne województwa i trwał konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. Wraz z paniami w strojach ludowych pięknie prezentowali się strażacy w mundurach. W ośpiewaniu wieńca wspierała nas Kapela Wojciechowska, która zachęcała też gości do tańca oraz dała koncert na scenie dożynkowej. Grający na bębnie w Kapeli Wojciechowskiej Pan Czesław Zając, liczący 97 lat, był najstarszym uczestnikiem Dożynek, bardzo cieszył się z rozmowy z Parą Prezydencką oraz ks. biskupem Józefem Zawitkowskim. 

Mimo, że nasz wieniec nie znalazł się na podium, publiczność najbardziej zachwycała się garbowskim wieńcem

W niedzielę, 17 września, stoiska w Miasteczku Regionów odwiedziła Para Prezydencka: Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Goście częstowali się naszymi produktami regionalnymi: buracarzem, cebularzem i miodami oraz podziwiali wystrój i aranżację stoiska.

Wyjazd na Dożynki Prezydenckie była dla nas piękną promocją i cieszymy się, że po raz kolejny Gmina Garbów reprezentowała Województwo Lubelskie

 

Powrót

Liczba wyświetleń: 2041
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych OsobowychFundusz Dróg Samorządowych Fundusz dróg samorządowych

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Gospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowienia Serwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

Głos Garbowa Nr 365-366 maj-czerwiec 2021

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: maj-czerwiec 2021 (365-366)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: