Garbów na Dożynkach Prezydenckich w Spale - 2017

Garbów na Dożynkach Prezydenckich w Spale - 2017

19.09.2017

17 września 2017r.

W tym roku Województwo Lubelskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale reprezentowały delegacje: Gminy Garbów z wieńcem dożynkowym uwitym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Garbowie, Technikum Pszczelarskiego z Pszczelej Woli, Powiatu Lubelskiego i Urzędu Marszałkowskiego. Rękodzieło prezentowały „Garbowskie Kwiaciarki”.

W sobotę, pod sceną, swoje wieńce prezentowały poszczególne województwa i trwał konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. Wraz z paniami w strojach ludowych pięknie prezentowali się strażacy w mundurach. W ośpiewaniu wieńca wspierała nas Kapela Wojciechowska, która zachęcała też gości do tańca oraz dała koncert na scenie dożynkowej. Grający na bębnie w Kapeli Wojciechowskiej Pan Czesław Zając, liczący 97 lat, był najstarszym uczestnikiem Dożynek, bardzo cieszył się z rozmowy z Parą Prezydencką oraz ks. biskupem Józefem Zawitkowskim. 

Mimo, że nasz wieniec nie znalazł się na podium, publiczność najbardziej zachwycała się garbowskim wieńcem

W niedzielę, 17 września, stoiska w Miasteczku Regionów odwiedziła Para Prezydencka: Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Goście częstowali się naszymi produktami regionalnymi: buracarzem, cebularzem i miodami oraz podziwiali wystrój i aranżację stoiska.

Wyjazd na Dożynki Prezydenckie była dla nas piękną promocją i cieszymy się, że po raz kolejny Gmina Garbów reprezentowała Województwo Lubelskie

 

Powrót

Liczba wyświetleń: 2727
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Rządowy fundusz rozwoju dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Program Czyste powietrze Program Czyste powietrze Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki NiskoemisyjnejGospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowieniaSerwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

okładka pisma Glos Garbowa na zdjęciu pałac w Garbowie, zdjęcia z obchodów święta 3 maja

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: kwiecień-maj 2024 (399-400)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: