27 lat Samorządu

27 lat Samorządu

31.05.2017

Dzień Samorządu Terytorialnego - ustanowiony został przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego i obchodzony jest 27 maja.

Z tej okazji również 27 maja odprawiona została w Garbowskim Kościele Parafialnym Msza Święta w intencji pomyślności naszej Gminy, z udziałem radnych, sołtysów, mieszkańców gminy  i pracowników instytucji samorządowych.

Wiele osób i instytucji skierowało na ręce Władz Gminy gratulacje i życzenia dalszego rozwoju naszej Małej Ojczyzny.

Na spotkaniu zorganizowanym przez Marszałka Województwa Lubelskiego podczas Wojewódzkiego Dnia Samorządowca Sławomir Sosnowski wręczył pamiątkowe dyplomy. Otrzymali je prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i radni, którzy pełnią swoje funkcje nieprzerwanie od 2002 roku. Dyplom Uznania otrzymał Wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej za wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego, upowszechnianie idei samorządności oraz wieloletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej popartą wysokim zaufaniem społecznym.

 Natomiast Prezydent Andrzej Duda, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, zorganizował 
w poniedziałek w Pałacu Prezydenckiego spotkanie przedstawicieli samorządów. Na uroczystość zaproszony został Wójt naszej Gminy. Prezydent,zwracając się do samorządowców podkreślił, że to oni widzą Polskę najbliżej, jej niedostatki, problemy i skierował podziękowania: "Dziękuję za tę służbę dla swoich, dla tych najbliższych, dla sąsiadów, współmieszkańców, dla swojej gminy, powiatu, województwa, regionu, ale dziękuję także, że poprzez tę służbę czynnie uczestniczycie państwo w budowaniu potencjału dowodzenia Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich".

Powrót

Liczba wyświetleń: 1764
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Rządowy fundusz rozwoju dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Program Czyste powietrze Program Czyste powietrze Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki NiskoemisyjnejGospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowieniaSerwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

okładka pisma Glos Garbowa na zdjęciu nowa siedziba Ośrodka Zdrowia w Garbowie

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: styczeń-marzec 2024 (396-398)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: