Zdjęcie Artykułu

27 lat Samorządu

31.05.2017

Dzień Samorządu Terytorialnego - ustanowiony został przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego i obchodzony jest 27 maja.

Z tej okazji również 27 maja odprawiona została w Garbowskim Kościele Parafialnym Msza Święta w intencji pomyślności naszej Gminy, z udziałem radnych, sołtysów, mieszkańców gminy  i pracowników instytucji samorządowych.

Wiele osób i instytucji skierowało na ręce Władz Gminy gratulacje i życzenia dalszego rozwoju naszej Małej Ojczyzny.

Na spotkaniu zorganizowanym przez Marszałka Województwa Lubelskiego podczas Wojewódzkiego Dnia Samorządowca Sławomir Sosnowski wręczył pamiątkowe dyplomy. Otrzymali je prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i radni, którzy pełnią swoje funkcje nieprzerwanie od 2002 roku. Dyplom Uznania otrzymał Wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej za wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego, upowszechnianie idei samorządności oraz wieloletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej popartą wysokim zaufaniem społecznym.

 Natomiast Prezydent Andrzej Duda, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, zorganizował 
w poniedziałek w Pałacu Prezydenckiego spotkanie przedstawicieli samorządów. Na uroczystość zaproszony został Wójt naszej Gminy. Prezydent,zwracając się do samorządowców podkreślił, że to oni widzą Polskę najbliżej, jej niedostatki, problemy i skierował podziękowania: "Dziękuję za tę służbę dla swoich, dla tych najbliższych, dla sąsiadów, współmieszkańców, dla swojej gminy, powiatu, województwa, regionu, ale dziękuję także, że poprzez tę służbę czynnie uczestniczycie państwo w budowaniu potencjału dowodzenia Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich".

Powrót

Liczba wyświetleń: 803
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: grudzień 2019 (348)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: