Kolejne udogodnienia dla klientów - szybciej, sprawniej i wygodniej w Powiecie Lubelskim

Kolejne udogodnienia dla klientów - szybciej, sprawniej i wygodniej w Powiecie Lubelskim

04.07.2016

Z przyjemnością informujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa oraz Wydziale Geodezji zostały uruchomione terminale płatnicze.

Od teraz będzie można dokonywać opłat, z wyłączeniem opłaty skarbowej, przy użyciu karty płatniczej bezpośrednio na niektórych stanowiskach pracy w ww wydziałach, a nie jak było do tej pory tylko w kasie Starostwa Powiatowego w Lublinie. 

Płatności kartą można dokonywać w:

 • Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa: 
  • Rejestracja Pojazdów w Lublinie
  • Filia w Bełżycach 
  • Filia w Bychawie 
 • Wydziale Geodezji:
  • Filia w Bełżycach
  • Filia w Bychawie 

Terminale płatnicze umożliwią dokonanie opłat m.in. za wydanie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz wypisów, wyrysów i  kopii dokumentów z zasobu geodezyjnego. Oczywiście, nie jest to jedyna forma płatności, gdyż dotychczasowa gotówkowa w kasie Starostwa jest nadal dostępna dla wszystkich klientów.

Płatność kartą w Filiach Wydziału Komunikacji, Transportu i Drogownictwa – w Bełżycach i Bychawie obciążona jest opłatą manipulacyjną, którą ponosi klient. Natomiast płatności w Filiach Wydziału Geodezji – w Bychawie i Bełżycach, na stanowisku Rejestracja Pojazdów w Lublinie oraz w kasie Starostwa będą dokonywane bez dodatkowych opłat. 

Różnica w kwestii prowizji wynika z faktu, iż dostawcą terminali są dwie różne firmy. Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych, która jest jednym z dostawców usługi pobiera opłatę manipulacyjną w wysokości 2 zł, natomiast drugi dostawca – bank – opłat nie pobiera. Biorąc pod uwagę fakt, że już nie będzie trzeba iść do banku lub na pocztę, załatwiając sprawy w Bychawie czy Bełżycach powyższa kwota wydaje się nie być dużym wydatkiem.  

Ponadto informujemy, że na stronie http://info-car.pl/infocar/wykaz-uslug.html istnieje możliwość dokonania opłaty przelewem/kartą płatniczą za wydanie prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego oraz uzyskania szczegółowych informacji o całym procesie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami.

Płatności kartą to kolejne usprawnienia, jakie wdrożyło Starostwo z myślą o klientach. Od 1 czerwca 2016r. we wtorki zostały wydłużone godziny pracy od 7.00 – 17.00, tak aby mieszkańcy „przed pracą” czy „po pracy” mogli m.in. złożyć wniosek, odebrać decyzję,  prawo jazdy czy dowód rejestracyjny, a także uzyskać informację nt rozpatrywanej sprawy. 

Mamy nadzieję, że wprowadzone rozwiązania będą dużym udogodnieniem dla naszych klientów oraz zwiększą ich komfort obsługi. 

 

 

Materiał: Powiat Lubelski

Liczba wyświetleń: 1723
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Rządowy fundusz rozwoju dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Program Czyste powietrze Program Czyste powietrze Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki NiskoemisyjnejGospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowieniaSerwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

okładka pisma Glos Garbowa na zdjęciu pałac w Garbowie, zdjęcia z obchodów święta 3 maja

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: kwiecień-maj 2024 (399-400)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: