OSP z Garbowa reprezentuje gminę Garbów i Polskę na zawodach w Holandii

OSP z Garbowa reprezentuje gminę Garbów i Polskę na zawodach w Holandii

05.02.2016

Ochotnicza Straż Pożarna z Garbowa po raz dziesiąty, jako jedyna drużyna z Polski uczestniczyła w zawodach o nazwie „Wampex”, które odbyły się w holenderskim miasteczku Vledder.

„Wampex” to nocny marsz na orientacje z przeszkodami odbywający się od 27 lat, w którym oprócz OSP Garbów biorą udział drużyny z Niemiec i Holandii. Tegoroczna trasa liczyła około 30 kilometrów  podzielonych na 21 odcinków, które prowadziły przez okoliczne lasy i pola. Dodatkowo na trasie rozmieszczono dziesięć  przeszkód, takich jak siatki linowe czy różnorodne przeprawy wodne które w większości były tak zlokalizowane, aby uczestnicy musieli przejść z jednego brzegu kanału na drugi, gdzie każdy błąd mógł skończyć się lądowaniem w zimnej wodzie.  Aura też nie sprzyjała uczestnikom. Silne opady deszczu w porównaniu z dodatnią temperaturą spowodowały że na trasie znajdowały się bardzo duże ilości grząskiego błota które bardzo utrudniało marsz. Mimo nie korzystnych warunków strażakom z Garbowa pokonanie trasy zajęło około 13 godzin co należy uznać za dobry wynik. Uczestnicy zawodów zgodnie stwierdzili że tegoroczny „Wampex” był jednym z trudniejszych w ostatnich latach, o czym świadczy fakt nieukończenia zawodów przez aż 10 drużyn. Mimo ogromnego wysiłku, satysfakcja z pokonania trasy jest ogromna i  garbowska drużyna  już myśli jak poprawić swój czas w przyszłym roku. Zawody w Holandii są okazją do promocji Gminy Garbów  poza granicami Polski oraz kontynuacji współpracy ze strażakami z Niemiec i Holandii.

OSP Garbów

Powrót

Liczba wyświetleń: 1415
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych OsobowychFundusz Dróg Samorządowych Fundusz dróg samorządowych

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowienia Serwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

Głos Garbowa Nr 363-364 marzec-kwiecień 2021

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: marzec-kwiecień 2021 (363-364)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: