Zdjęcie Artykułu

Wakacje nad Bałtykiem

26.08.2015

Kolejny raz dzieci i młodzież z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie, a także z terenu gminy Garbów, spędziły wakacyjne dni nad Bałtykiem.

Byliśmy w uroczym, najbardziej wysuniętym na północ cypelku Polski – w Rozewiu w domu wczasowym „Szum Morza”. Przez 10 dni – od 04. do 14 sierpnia wspólnie razem bawiliśmy się, wypoczywaliśmy, ale też uczyliśmy się jak zachowywać bezpieczeństwo nad wodą, i jak udzielać pierwszej pomocy. Historię i współczesność tej części polskiego wybrzeża poznawaliśmy głównie przez udział w licznych wycieczkach: spacerkiem plażą do Jastrzębiej Góry, wycieczka do Szymbarka „ Centrum Edukacji i Promocji Regionu, na Hel, Westerplatte, Gdańska, Gdyni. Mogliśmy uczestniczyć we Mszach św. sprawowanych przez opiekunów – ks. Tomka i ks. Zbyszka. Naszą codziennością były zabawy integracyjne, gry sportowe, spacery plażą, kąpiele morskie. Atrakcją dla wielu okazała się przejażdżka wozem drabiniastym uliczkami Jastrzębiej Góry, zwiedzanie muzeum i latarni morskiej w Rozewiu, jak również budowanie zamków z piasku na plaży. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Katedrę i muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Po 10 dniach wróciliśmy do Garbowa radośni, bo wzbogaceni o nowe, miłe nam doświadczenia i przeżycia. Różnorodność atrakcji tegorocznego wyjazdu, podobnie jak w latach ubiegłych, możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Garbowie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej a także Banków Spółdzielczych w Nałęczowie i Niemcach – oddziały w Garbowie. Za życzliwość z serca dziękujemy.

Ks. Zbigniew Szabała

   

Powrót

Liczba wyświetleń: 1107
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów ekoenergia Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: lipiec - sierpień 2019 (343-344)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: