Wakacje nad Bałtykiem

Wakacje nad Bałtykiem

26.08.2015

Kolejny raz dzieci i młodzież z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie, a także z terenu gminy Garbów, spędziły wakacyjne dni nad Bałtykiem.

Byliśmy w uroczym, najbardziej wysuniętym na północ cypelku Polski – w Rozewiu w domu wczasowym „Szum Morza”. Przez 10 dni – od 04. do 14 sierpnia wspólnie razem bawiliśmy się, wypoczywaliśmy, ale też uczyliśmy się jak zachowywać bezpieczeństwo nad wodą, i jak udzielać pierwszej pomocy. Historię i współczesność tej części polskiego wybrzeża poznawaliśmy głównie przez udział w licznych wycieczkach: spacerkiem plażą do Jastrzębiej Góry, wycieczka do Szymbarka „ Centrum Edukacji i Promocji Regionu, na Hel, Westerplatte, Gdańska, Gdyni. Mogliśmy uczestniczyć we Mszach św. sprawowanych przez opiekunów – ks. Tomka i ks. Zbyszka. Naszą codziennością były zabawy integracyjne, gry sportowe, spacery plażą, kąpiele morskie. Atrakcją dla wielu okazała się przejażdżka wozem drabiniastym uliczkami Jastrzębiej Góry, zwiedzanie muzeum i latarni morskiej w Rozewiu, jak również budowanie zamków z piasku na plaży. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Katedrę i muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Po 10 dniach wróciliśmy do Garbowa radośni, bo wzbogaceni o nowe, miłe nam doświadczenia i przeżycia. Różnorodność atrakcji tegorocznego wyjazdu, podobnie jak w latach ubiegłych, możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Garbowie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej a także Banków Spółdzielczych w Nałęczowie i Niemcach – oddziały w Garbowie. Za życzliwość z serca dziękujemy.

Ks. Zbigniew Szabała

   

Powrót

Liczba wyświetleń: 2086
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Rządowy fundusz rozwoju dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Program Czyste powietrze Program Czyste powietrze Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki NiskoemisyjnejGospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowieniaSerwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

okładka pisma Glos Garbowa na zdjęciu nowa siedziba Ośrodka Zdrowia w Garbowie

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: styczeń-marzec 2024 (396-398)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: