Zdjęcie Artykułu

Wakacje nad Bałtykiem

26.08.2015

Kolejny raz dzieci i młodzież z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie, a także z terenu gminy Garbów, spędziły wakacyjne dni nad Bałtykiem.

Byliśmy w uroczym, najbardziej wysuniętym na północ cypelku Polski – w Rozewiu w domu wczasowym „Szum Morza”. Przez 10 dni – od 04. do 14 sierpnia wspólnie razem bawiliśmy się, wypoczywaliśmy, ale też uczyliśmy się jak zachowywać bezpieczeństwo nad wodą, i jak udzielać pierwszej pomocy. Historię i współczesność tej części polskiego wybrzeża poznawaliśmy głównie przez udział w licznych wycieczkach: spacerkiem plażą do Jastrzębiej Góry, wycieczka do Szymbarka „ Centrum Edukacji i Promocji Regionu, na Hel, Westerplatte, Gdańska, Gdyni. Mogliśmy uczestniczyć we Mszach św. sprawowanych przez opiekunów – ks. Tomka i ks. Zbyszka. Naszą codziennością były zabawy integracyjne, gry sportowe, spacery plażą, kąpiele morskie. Atrakcją dla wielu okazała się przejażdżka wozem drabiniastym uliczkami Jastrzębiej Góry, zwiedzanie muzeum i latarni morskiej w Rozewiu, jak również budowanie zamków z piasku na plaży. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Katedrę i muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Po 10 dniach wróciliśmy do Garbowa radośni, bo wzbogaceni o nowe, miłe nam doświadczenia i przeżycia. Różnorodność atrakcji tegorocznego wyjazdu, podobnie jak w latach ubiegłych, możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Garbowie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej a także Banków Spółdzielczych w Nałęczowie i Niemcach – oddziały w Garbowie. Za życzliwość z serca dziękujemy.

Ks. Zbigniew Szabała

   

Powrót

Liczba wyświetleń: 1333
Fundusz dróg samorządowych Fundusz dróg samorządowych

Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: maj 2020 (353)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: