Grupy zabawowe 2014/2015

Grupy zabawowe 2014/2015

17.06.2015

zajęcia dla dzieci w wieku 1-3 lat

Grupa zabawowa to zajęcia dla małych dzieci i ich rodziców lub opiekunów pod merytoryczną opieką konsultanta. Jest ona skoncentrowana na stymulowaniu rozwoju najmłodszych dzieci, jednocześnie zapewnia rodzicom wsparcie i umożliwia wymianę doświadczeń z innymi rodzicami. Rodzice lub opiekunowie towarzyszą swoim dzieciom podczas zajęć, biorąc w nich aktywny udział. Służy to dobremu samopoczuciu dzieci, pozwala dorosłym rozwijać własne umiejętności i wzmacniać relację z dziećmi. Rodzice mają szansę odkrywać wartość wspólnej zabawy i jej znaczenia dla rozwoju dziecka.
    Na terenie Gminy Garbów funkcjonują obecnie dwie grupy zabawowe tzn. w Garbowie i w Przybysławicach. Zabawa to podstawa każdego dnia spędzonego z maluchem. Na spotkania, które odbywają się raz w tygodniu, przychodzą rodzice lub opiekunowie z dziećmi w wieku 1-3 lata. Spotkania grup zabawowych trwają 2 godziny. Grupa zabawowa w Garbowie spotyka się w środy o godz.15.00,a grupa w Przybysławicach w czwartki o godz.15.00.
Grupy zabawowe prowadzi animator zajęć, który wskazuje rodzicom formy edukowania i wspomagania dzieci we wczesnym etapie rozwoju. W czasie spotkania rodzic opiekuje się dzieckiem , biorąc udział w spotkaniu grupy.
Przebieg spotkania:
1. schodzenie się,
2. wspólne powitanie,
3. zabawy ruchowe i dowolne,
4. rozmowy na temat danego spotkania,
5. oglądanie i przyglądanie się,
6. wspólny posiłek,
7. prace plastyczne,
8. wyjścia na spacer lub plac zabaw,
9. różne zabawy.
Spotkania grup zabawowych mają na celu przekonać jej uczestników jak ważny jest kontakt rodzica z dzieckiem, czyli traktowany jako partnerstwo w zabawie i nauce, a nie tylko jako opieki.
W czasie zajęć przeprowadzane są zabawy ruchowe, budujące świadomość ciała, doskonalące ruch i rozwijające ciekawość świata.
Wspólne zabawy wywołują uśmiech i radość, zarówno u dziecka jak i u rodzica.
W tym roku obie grupy były na dwóch wycieczkach:
1. do Straży Pożarnej w Garbowie,
2. do Magicznych Ogrodów w Janowcu.
W czasie zajęć obchodzimy wypadające święta, przygotowując i świętując je. Do tych świąt należą:
Święta Bożego Narodzenia i Święta Wielkanocne, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka i inne.

Prowadzimy wstępne zapisy do grup na rok szkolny 2015/2016


Animator zajęć: Małgorzata Kruk , tel. 785 499 313

Powrót

Liczba wyświetleń: 2730
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Rządowy fundusz rozwoju dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Program Czyste powietrze Program Czyste powietrze Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki NiskoemisyjnejGospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowieniaSerwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

okładka pisma Glos Garbowa na zdjęciu nowa siedziba Ośrodka Zdrowia w Garbowie

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: styczeń-marzec 2024 (396-398)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: