Lubelski Dzień Funduszy Europejskich

Lubelski Dzień Funduszy Europejskich

06.05.2015

Od 7 do 10 maja po raz drugi w województwie lubelskim odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Podobnie jak w 2014 roku, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w województwie lubelskim na Placu Zamkowym i Błoniach pod Zamkiem w Lublinie, odbędzie się rodzinny piknik pod hasłem Lubelski Dzień Otwarty Funduszy Europejskich.
 
9 maja, od 12.00 na Placu Zamkowym otwarte zostaną trzy namioty, przypominające igloo. W największym zaprezentowanych zostanie kilka przedsięwzięć dofinansowanych ze środków unijnych. Wśród nich będą: porozumienie gmin Doliny Zielawy, słynących m.in. z uprawy ziół, pierwszy w Polsce rodzinny park rozrywki „Magiczne Ogrody", projekty Samorządu Województwa Lubelskiego „Marka Lubelskie" i „Wrota Lubelszczyzny - Informatyzacja administracji" oraz laboratorium przygotowane przez Izbę Celną z Białej Podlaskiej.
 
 
W kolejnym namiocie zorganizowane zostaną warsztaty muzyczne, prowadzone przez uczniów Rock Music School z Lublina, oraz zajęcia ze sztuk walki, fitness i Capoeira.
 
W ostatnim namiocie będzie można skorzystać z darmowych pomiarów ciśnienia krwi i zabiegów prozdrowotnych, świadczonych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz przedsiębiorców, którzy skorzystali z dotacji Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Obok stanie również autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublina, w którym będzie można oddać krew.
 
W tym samym czasie, w innej części Placu Zamkowego, będą odbywały się pokazy ratownictwa medycznego i drogowego z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, kupionego za unijne pieniądze, a także kurs pierwszej pomocy. Kolejnym elementem pikniku będzie promocja zasad bezpiecznej jazdy i prawidłowego zachowania się na drodze. Jeśli dopisze pogoda odwiedzający będą mogli przekonać się, co czuje i jak zachowuje się kierowca podczas zderzenia z innym pojazdem, prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu oraz dachowania.
 
- Włączamy się również w akcję namawiającą mieszkańców regionu, szczególnie zamieszkałych na wsi, do noszenia odblasków po zmroku. Tak stanowią przepisy, dlatego w propagowaniu tego obowiązku będzie wspierała nas Lubelska Policja - zaznacza marszałek Sosnowski.
 
Dodatkowo w trakcie wydarzenia na Placu Zamkowym będzie funkcjonował Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich, w którym konsultanci Urzędu Marszałkowskiego będą udzielali bezpłatnych porad nt. możliwości skorzystania z nowych środków unijnych.
 
Na Błoniach pod Zamkiem zostanie utworzona strefa dla dzieci (otwarta od 12.00 do 18.30). Najmłodsi mieszkańcy miasta i województwa pod opieką animatorów będą mogli bawić się m.in. w dmuchanym Wesołym Miasteczku i wziąć udział w licznych konkursach, grach i zabawach przygotowanych specjalnie dla nich.
 
Konkursy będą organizowane także na scenie głównej, która zostanie umieszczona na Placu Zamkowym. Zwycięzcy otrzymają m.in. wejściówki i bilety do miejsc i obiektów dofinansowanych z RPO (np. zoo w Zamościu, Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa). Na scenie wystąpią: kabaret „Smile", zespół Deluxe i Rock Music School oraz Mariusz Kałamaga w podwójnej roli: konferansjera i satyryka. Nie zabraknie również pokazów grup młodzieżowych działających przy instytucjach kultury z regionu. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „ENCLOSE" z Lublina, którego wokalista Juan Carlos Cano wygrał IV edycję programu „The Voice of Poland".
 

Liczba wyświetleń: 1767
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Rządowy fundusz rozwoju dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Program Czyste powietrze Program Czyste powietrze Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki NiskoemisyjnejGospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowieniaSerwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

okładka pisma Glos Garbowa na zdjęciu nowa siedziba Ośrodka Zdrowia w Garbowie

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: styczeń-marzec 2024 (396-398)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: