Zdjęcie Artykułu

Konsultacje społeczne dla mieszkańców miejscowości Garbów (sołectwa Garbów I i Garbów II)

09.04.2015

W okresie od 24.03-17.04.2015r. zapraszamy do udziału w konsultacjach dotyczących zniesienia nazwy miejscowości Garbów Drugi stanowiącej część wsi Garbów

Informacja dla mieszkańców miejscowości Garbów, którzy biorą udział w konsultacjach

W związku z wprowadzeniem nowych zasad obsługi interesantów i wdrożeniem nowego programu ewidencji ludności tzw. ŹRÓDŁO – zachodzi konieczność dostosowania nazewnictwa miejscowości do Wykazu Urzędowego. Zgodnie z tym wykazem na terenie gminy Garbów figurują nazwy: „Garbów” oraz „Garbów Drugi” – jako część miejscowości wsi Garbów. Natomiast w naszej gminie od kilkudziesięciu lat stosuje się nazwy: Garbów I i Garbów II, co jest sprzeczne z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji i uniemożliwia pracę w nowym systemie ŹRÓDŁO.

Wprowadzenie powyższych zmian jest pierwszym i niezbędnym krokiem do uporządkowania nazewnictwa i numeracji wsi Garbów, docelowo łącznie z wyznaczeniem i nadaniem nazw ulicom w Garbowie.  

Nadmienia się, że od 1 marca 2015 r. zmiana nazwy miejscowości lub adresu nie powoduje konieczności wymiany dowodu osobistego.

Ankieta w formie papierowej dostępna jest w:

  • Urzędzie Gminy Garbów,
  • Zespole Szkół w Garbowie,
  • Gminnej Bibliotece Publicznej,
  • Ośrodku Zdrowia w Garbowie.

Terminy konsultacyjnych zebrań wiejskich zostaną podane w odrebnym ogłoszeniu.

Uchwała Nr IV/25/15 Rady Gminy Garbów z dnia 23 marca 2015 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zniesienia nazwy miejscowości Garbów Drugi stanowiącej część wsi Garbów.

Ankieta -Załącznik do uchwały Rady Gminy Garbów Nr IV/25/15 z dnia 23 marca 2015 r.     

Liczba wyświetleń: 1586
Fundusz dróg samorządowych Fundusz dróg samorządowych

Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: maj 2020 (353)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: