Zdjęcie Artykułu

Konsultacje społeczne dla mieszkańców miejscowości Garbów (sołectwa Garbów I i Garbów II)

09.04.2015

W okresie od 24.03-17.04.2015r. zapraszamy do udziału w konsultacjach dotyczących zniesienia nazwy miejscowości Garbów Drugi stanowiącej część wsi Garbów

Informacja dla mieszkańców miejscowości Garbów, którzy biorą udział w konsultacjach

W związku z wprowadzeniem nowych zasad obsługi interesantów i wdrożeniem nowego programu ewidencji ludności tzw. ŹRÓDŁO – zachodzi konieczność dostosowania nazewnictwa miejscowości do Wykazu Urzędowego. Zgodnie z tym wykazem na terenie gminy Garbów figurują nazwy: „Garbów” oraz „Garbów Drugi” – jako część miejscowości wsi Garbów. Natomiast w naszej gminie od kilkudziesięciu lat stosuje się nazwy: Garbów I i Garbów II, co jest sprzeczne z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji i uniemożliwia pracę w nowym systemie ŹRÓDŁO.

Wprowadzenie powyższych zmian jest pierwszym i niezbędnym krokiem do uporządkowania nazewnictwa i numeracji wsi Garbów, docelowo łącznie z wyznaczeniem i nadaniem nazw ulicom w Garbowie.  

Nadmienia się, że od 1 marca 2015 r. zmiana nazwy miejscowości lub adresu nie powoduje konieczności wymiany dowodu osobistego.

Ankieta w formie papierowej dostępna jest w:

  • Urzędzie Gminy Garbów,
  • Zespole Szkół w Garbowie,
  • Gminnej Bibliotece Publicznej,
  • Ośrodku Zdrowia w Garbowie.

Terminy konsultacyjnych zebrań wiejskich zostaną podane w odrebnym ogłoszeniu.

Uchwała Nr IV/25/15 Rady Gminy Garbów z dnia 23 marca 2015 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zniesienia nazwy miejscowości Garbów Drugi stanowiącej część wsi Garbów.

Ankieta -Załącznik do uchwały Rady Gminy Garbów Nr IV/25/15 z dnia 23 marca 2015 r.     

Liczba wyświetleń: 1336
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów ekoenergia Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: lipiec - sierpień 2019 (343-344)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: