Zdjęcie Artykułu

70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

31.07.2014

1 sierpnia o godz. 17:00 minie 70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego.

 1 sierpnia o godzinie 17:00  zawyją syreny alarmowe.  W ten sposób włączymy się do akcji mającej na celu uczczenie pamięci Powstańców w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Godzina W - 1 sierpnia 1944 roku o 17:00 była początkiem jego wybuchu. 

    W Gminie Garbów, jak i w całej Polsce  zawyją syreny, zatrzymajmy się na minutę. Uczcijmy chwilą ciszy tych, którzy walczyli o wolną Ojczyznę. 

Główne wojewódzkie obchody 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się na Placu Litewskim w Lublinie wraz z dźwiękiem syren 1 sierpnia o godz. 17. Następnie na maszt zostanie podniesiona flaga Rzeczypospolitej, po czym orkiestra wojskowa odegra Hymn Narodowy.

W dalszej części uroczystości wygłoszone zostaną wystąpienia okolicznościowe, po których odbędzie się apel pamięci. Po nim kompania reprezentacyjna Wielonarodowej Brygady odda salwę honorową, po czym nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na płycie pomnika Nieznanego Żołnierza.

O godz. 18 rozpocznie się Msza św. w intencji Powstańców Warszawskich i uczestników Akcji "Burza" w kościele cywilno-wojskowym przy Al. Racławickich 20

Liczba wyświetleń: 1108
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów ekoenergia Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: lipiec - sierpień 2019 (343-344)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: