Zdjęcie Artykułu

70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

31.07.2014

1 sierpnia o godz. 17:00 minie 70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego.

 1 sierpnia o godzinie 17:00  zawyją syreny alarmowe.  W ten sposób włączymy się do akcji mającej na celu uczczenie pamięci Powstańców w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Godzina W - 1 sierpnia 1944 roku o 17:00 była początkiem jego wybuchu. 

    W Gminie Garbów, jak i w całej Polsce  zawyją syreny, zatrzymajmy się na minutę. Uczcijmy chwilą ciszy tych, którzy walczyli o wolną Ojczyznę. 

Główne wojewódzkie obchody 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się na Placu Litewskim w Lublinie wraz z dźwiękiem syren 1 sierpnia o godz. 17. Następnie na maszt zostanie podniesiona flaga Rzeczypospolitej, po czym orkiestra wojskowa odegra Hymn Narodowy.

W dalszej części uroczystości wygłoszone zostaną wystąpienia okolicznościowe, po których odbędzie się apel pamięci. Po nim kompania reprezentacyjna Wielonarodowej Brygady odda salwę honorową, po czym nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na płycie pomnika Nieznanego Żołnierza.

O godz. 18 rozpocznie się Msza św. w intencji Powstańców Warszawskich i uczestników Akcji "Burza" w kościele cywilno-wojskowym przy Al. Racławickich 20

Liczba wyświetleń: 1305
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: styczeń-luty 2020 (349-350)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: