Wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży współfinansowany przez Gminę Garbów

Wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży współfinansowany przez Gminę Garbów

09.08.2013

Po raz kolejny dzieci i młodzież z garbowskiej parafii w dniach 12-24.07.2013 r. spędziły wakacyjne dni nad Bałtykiem.

Znów po dwuletniej przerwie byliśmy w uroczym, bezpiecznym dla nas  miejscu, najbardziej wysuniętym na północ cypelku Polski w Rozewiu w domu wczasowym u pana Jurka. Chłopcy: Michał, Kacper, Karol, Rafał, Kuba już po pierwszym dniu pobytu w naszej wyjazdowej kronice parafialnej napisali, że: „Wszystko fajnie się zaczęło, że aż zmysły nam odjęło, słońce i dziewczyny, plażowania dwie godziny. Pierwszy przypał zebraliśmy i rano na gimnastykę wstawać musieliśmy...” a  Paulina i Weronika dopisały: „ Było kilka małych wpadek, ale to przez nie nauczyliśmy się współpracy i punktualności”. Przez 12 dni świetnie wszyscy się bawili, wypoczywali ale też uczyli bezpiecznych zachowań nad wodą i udzielania pomocy przedmedycznej. Historię i współczesność polskiego Wybrzeża poznawaliśmy głównie poprzez udział  w licznych wycieczkach. Jak pisali koloniści: „ Do Władysławowa plażą dwie godziny szliśmy i tam statkiem „ Jastrząb” pływaliśmy, na chorobę  morską cierpieliśmy,  na Helu też byliśmy i foki karmiliśmy...”. A Paulina, Laura, Gabrysia i Monika napisały tak: „ Całodniowa wycieczka do Trójmiasta rozpoczęła się na Westerplatte, gdzie usłyszeliśmy od Pani przewodnik o bohaterstwie i heroizmie polskich żołnierzy walczących w 1939 roku w tym miejscu. Stamtąd przepłynęliśmy statkiem do Gdańska a tam zwiedziliśmy Katedrę Mariacką pokonując 400 schodków na wieżę, aby zobaczyć piękną panoramę miasta. Potem spacer po Gdańskiej Starówce, pomnik Neptuna i pozdrawiająca nas  Panienka z okienka. W Sopocie czekał na nas spacer po molo a w Gdyni wojskowy statek Błyskawica a w drodze powrotnej oglądaliśmy w autokarze polski film fabularny o Westerplatte”.

Codziennie mogliśmy uczestniczyć w Mszy świętej, zabawach integracyjnych i grach sportowych, spacerach plażą, w plażowaniu czy kąpielach morskich. Niezapomnianą atrakcją dla wielu okazał się bieg na orientację zakończony chrztem kolonisty.

Po 13 dniach wróciliśmy wszyscy zdrowi, zadowoleni, z odpowiednią dawką jodu wspomagającą naszą naturalną odporność. Radośni bo wzbogaceni o nowe miłe nam doświadczenia, przeżycia, znajomości. Jak możemy przeczytać z kronikarskich, wyjazdowych zapisków uczestników: „ Na Msze Święte chodzimy, Zambę i Salsę za karę tańczymy. Nowe znajomości nawiązujemy i za rok na kolonie też przyjedziemy” albo jak napisały Anita, Paulina, Kinga, Weronika, Joasia i Agata: „Dwa tygodnie wakacyjnego czasu wspólnie spędzone w Rozewiu mądrze i miło zagospodarowaliśmy. Przez te dni świetnie się bawiliśmy. Pogoda i humor nam dopisywały i na pewno nie był to czas zmarnowany...”

W drodze powrotnej zwiedzaliśmy zamek krzyżacki w Malborku, przejeżdżaliśmy przez Grunwald. Różnorodność atrakcji tegorocznego wyjazdu możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Garbowie,  GOPS i Programu Profilaktyki a także Banków Spółdzielczych w Nałęczowie i Niemcach oddziały w Garbowie. Za tę życzliwość dziękuję w imieniu wszystkich uczestników i opiekunów wyjazdu.

Ks. Zbigniew Szabała

Nina Bartoszcze-Wylaź

Powrót

Liczba wyświetleń: 1773
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Rządowy fundusz rozwoju dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Program Czyste powietrze Program Czyste powietrze Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki NiskoemisyjnejGospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowieniaSerwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

okładka pisma Glos Garbowa na zdjęciu pałac w Garbowie, zdjęcia z obchodów święta 3 maja

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: kwiecień-maj 2024 (399-400)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: