Zdjęcie Artykułu

Do internetu jeden krok

23.04.2013

Bezpłatne zajęcia z obsługi komputera i internetu dla osób 50+

Zapraszmy mieszkańców Gminy Garbów do udziału w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez Latarnika Polski Cyfrowej.

Chcesz wiedzieć więcej - skontaktuj się z pracownikiem Urzędu Gminy tel 81 5018381

lub z prowadzącym zajęcia: Damianem Marcem - tel 725-676-407

Projekt Polska  Cyfrowa Równych Szans, realizowany przez Stowarzyszenie  „Miasta w Internecie” oraz Ministerstwo  Administracji i Cyfryzacji ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. Lokalni animatorzy- Latarnicy Polski Cyfrowej mają na celu  wprowadzić osoby z pokolenia 50 + w środowiskach wiejskich i małych miastach w świat Internetu.

Latarnicy Polski Cyfrowej:

  1. Latarnicy to opiekunowie i kierunkowskazy. Naszym zadaniem jest pokazanie jak zrobić pierwszy kroku w Internecie.
  2. Działamy w publicznych punktach dostępu do Internetu – w bibliotekach, remizach OSP, telecentrach i innych.
  3. Rolą Latarnika jest stworzenie nowej jakości we własnym środowisku: inspirowanie, uczenie i pomoc w korzystaniu z narzędzi cyfrowych, ale przede wszystkim przekonywanie dotąd nieprzekonanych do samodzielnych poszukiwań w sieci.
  4. Najważniejsze w latarniczej pracy jest umiejętne rozpoznanie potrzeb osób, które się do nich zwracają i odpowiadanie na te potrzeby.

Serdecznie zapraszamy  na spotkanie z Latarnikiem Polski Cyfrowej, a przekonasz się, że obsługa komputera i korzystanie z Internetu jest prosta nawet dla osób w wieku 50+.

Termin i miejsce do uzgodnienia.

Plakat

Liczba wyświetleń: 1343
Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów ekoenergia Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

POBIERZ AKTUALNY NUMER: lipiec - sierpień 2019 (343-344)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: