Informacja o funduszach UE nic nie kosztuje

Informacja o funduszach UE nic nie kosztuje

19.10.2012

Komunikat Departamentu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego

Nieuczciwe firmy consultingowo-doradcze wprowadzają w błąd przedsiębiorców chcących skorzystać z unijnych dotacji. Za poradniki, informatory i ulotki na temat funduszy europejskich każą sobie płacić nawet kilkaset złotych. W rzeczywistości materiały informacyjne i promocyjne dotyczące funduszy unijnych są bezpłatne. Można je pobrać ze stron internetowych lub otrzymać w Punktach Informacyjnych.

Do Urzędu Marszałkowskiego coraz częściej zgłaszają się przedsiębiorcy oszukani przez nieuczciwe firmy consultingowe i doradcze. Za materiały informacyjne o funduszach europejskich każą sobie płacić nawet kilkaset złotych. W rzeczywistości są to kopie publikacji, które można otrzymać bezpłatnie. Ostatnio odebraliśmy sygnały od właścicieli małych firmy z terenów wiejskich.

Informujemy, że wszystkie materiały informacyjno-promocyjne dotyczące funduszy europejskich są udostępnianie za darmo. W przypadku RPO można je pobrać ze stron internetowych: www.rpo.lubelskie.pl oraz www.lawp.eu lub otrzymać w wersji drukowanej w jednym z Punktów Informacyjnych na terenie województwa lubelskiego (zob. zakładkę "Kontakt" - "Punkty Informacyjne" lub wchodząc na stronę Funduszy Europejskich www.feu.lubelskie.pl).

Zdarza się, że firmy consultingowe proponują także kontakt z konsultantami, którzy mają doradzić jak otrzymać unijne dofinansowanie. Za taką usługę z góry pobierają opłatę (jest ona wliczona w koszt sprzedawanych materiałów informacyjnych). Okazuje się, że wybierając wskazany numer telefonu dodzwonimy się do Punktów Informacyjnych Urzędu Marszałkowskiego lub Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, w których informacji udziela się całkowicie za darmo.

Przypominamy, że poszukujący informacji o Regionalnym Programie Operacyjnym mogą odwiedzić Punkty Informacyjne, zadzwonić pod bezpłatny numer infolinii 0 800 888 776, wejść na stronę internetową www.rpo.lubelskie.pl, a od niedawna porozmawiać z ekspertami na czacie.

Zachęcamy do sięgania po powszechnie dostępne i bezpłatne materiały informacyjne oraz do kontaktu z Punktami Informacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego i LAWP, w których udziela się bezpłatnych porad.

 

PUNKT INFORMACYJNY w filii Urzędu Marszałkowskiego w Chełmie

 

Plac Niepodległości 1, 22-100 Chełm
Tel. 82 56 51 921
adres e-mail: chelm@lubelskie.pl, chelm@feu.lubelskie.pl

 

PUNKT INFORMACYJNY w filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej


ul. Warszawska 14, 21-500 Biała Podlaska
Tel. 83 34 35 844
adres e-mail: biala@lubelskie.pl, bialapodlaska@feu.lubelskie.plPUNKT INFORMACYJNY w filii Urzędu Marszałkowskiego w Zamościu

ul. Partyzantów 94, 22-400 Zamość
Tel. 84 63 80 267
adres e-mail: zamosc@lubelskie.pl, zamosc@feu.lubelskie.pl

 

PUNKT INFORMACYJNY w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (dla przedsiębiorców)

ul. Wojciechowska 9a, 20-704 Lublin
Tel.81 46 23 831, 81 46 23 812
adres e-mail: lawp@lubelskie.pl

Lokalny Punkt Informacyjny w Puławach

ul. Centralna 9
24-100 Puławy
tel.: (81) 88 66 126 , (81) 88 66 127
email: pulawy@feu.lubelskie.pl

 

W przypadku osób, które zostały poszkodowane i zakupiły wyżej wymienione materiały  prosimy o udanie się do najbliższego miejscu zamieszkania komisariatu policji i zgłoszenie tego faktu. Przy zgłoszeniu prosimy powołać się na sprawę  prowadzoną przez Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Rejonowej Policji w Warszawa I (sygnatura sprawy: KRP’PG-I3414/12) nadzorowaną przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście (sygnatura sprawy: 3 Ds.543/12/AH).

Liczba wyświetleń: 1872
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Rządowy fundusz rozwoju dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Program Czyste powietrze Program Czyste powietrze Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki NiskoemisyjnejGospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowieniaSerwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

okładka pisma Glos Garbowa na zdjęciu nowa siedziba Ośrodka Zdrowia w Garbowie

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: styczeń-marzec 2024 (396-398)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: