Zdjęcie Artykułu

Informacja o funduszach UE nic nie kosztuje

19.10.2012

Komunikat Departamentu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego

Nieuczciwe firmy consultingowo-doradcze wprowadzają w błąd przedsiębiorców chcących skorzystać z unijnych dotacji. Za poradniki, informatory i ulotki na temat funduszy europejskich każą sobie płacić nawet kilkaset złotych. W rzeczywistości materiały informacyjne i promocyjne dotyczące funduszy unijnych są bezpłatne. Można je pobrać ze stron internetowych lub otrzymać w Punktach Informacyjnych.

Do Urzędu Marszałkowskiego coraz częściej zgłaszają się przedsiębiorcy oszukani przez nieuczciwe firmy consultingowe i doradcze. Za materiały informacyjne o funduszach europejskich każą sobie płacić nawet kilkaset złotych. W rzeczywistości są to kopie publikacji, które można otrzymać bezpłatnie. Ostatnio odebraliśmy sygnały od właścicieli małych firmy z terenów wiejskich.

Informujemy, że wszystkie materiały informacyjno-promocyjne dotyczące funduszy europejskich są udostępnianie za darmo. W przypadku RPO można je pobrać ze stron internetowych: www.rpo.lubelskie.pl oraz www.lawp.eu lub otrzymać w wersji drukowanej w jednym z Punktów Informacyjnych na terenie województwa lubelskiego (zob. zakładkę "Kontakt" - "Punkty Informacyjne" lub wchodząc na stronę Funduszy Europejskich www.feu.lubelskie.pl).

Zdarza się, że firmy consultingowe proponują także kontakt z konsultantami, którzy mają doradzić jak otrzymać unijne dofinansowanie. Za taką usługę z góry pobierają opłatę (jest ona wliczona w koszt sprzedawanych materiałów informacyjnych). Okazuje się, że wybierając wskazany numer telefonu dodzwonimy się do Punktów Informacyjnych Urzędu Marszałkowskiego lub Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, w których informacji udziela się całkowicie za darmo.

Przypominamy, że poszukujący informacji o Regionalnym Programie Operacyjnym mogą odwiedzić Punkty Informacyjne, zadzwonić pod bezpłatny numer infolinii 0 800 888 776, wejść na stronę internetową www.rpo.lubelskie.pl, a od niedawna porozmawiać z ekspertami na czacie.

Zachęcamy do sięgania po powszechnie dostępne i bezpłatne materiały informacyjne oraz do kontaktu z Punktami Informacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego i LAWP, w których udziela się bezpłatnych porad.

 

PUNKT INFORMACYJNY w filii Urzędu Marszałkowskiego w Chełmie

 

Plac Niepodległości 1, 22-100 Chełm
Tel. 82 56 51 921
adres e-mail: chelm@lubelskie.pl, chelm@feu.lubelskie.pl

 

PUNKT INFORMACYJNY w filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej


ul. Warszawska 14, 21-500 Biała Podlaska
Tel. 83 34 35 844
adres e-mail: biala@lubelskie.pl, bialapodlaska@feu.lubelskie.plPUNKT INFORMACYJNY w filii Urzędu Marszałkowskiego w Zamościu

ul. Partyzantów 94, 22-400 Zamość
Tel. 84 63 80 267
adres e-mail: zamosc@lubelskie.pl, zamosc@feu.lubelskie.pl

 

PUNKT INFORMACYJNY w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (dla przedsiębiorców)

ul. Wojciechowska 9a, 20-704 Lublin
Tel.81 46 23 831, 81 46 23 812
adres e-mail: lawp@lubelskie.pl

Lokalny Punkt Informacyjny w Puławach

ul. Centralna 9
24-100 Puławy
tel.: (81) 88 66 126 , (81) 88 66 127
email: pulawy@feu.lubelskie.pl

 

W przypadku osób, które zostały poszkodowane i zakupiły wyżej wymienione materiały  prosimy o udanie się do najbliższego miejscu zamieszkania komisariatu policji i zgłoszenie tego faktu. Przy zgłoszeniu prosimy powołać się na sprawę  prowadzoną przez Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Rejonowej Policji w Warszawa I (sygnatura sprawy: KRP’PG-I3414/12) nadzorowaną przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście (sygnatura sprawy: 3 Ds.543/12/AH).

Liczba wyświetleń: 1288
Fundusz dróg samorządowych Fundusz dróg samorządowych

Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: czerwiec-lipiec 2020 (354-355)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: