Ognisko patriotyczne 2021

Ognisko Patriotyczne 2021

12.10.2021

Dom Strażaka OSP Garbów 7 listopada, o godzinie 19:00. Spotkajmy się by pokazać, że wszyscy tworzymy jeden Naród, cieszący się z Niepodległości swojej Ojczyzny.

Ponad 100 lat temu Polska mogła wreszcie odetchnąć i zaznać wolności po 123 latach niewoli. 11 listopada 1918 roku zwycięstwem zakończyła się długa i ciężka walka o niepodległość naszego kraju. Obchodzone co roku Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia wydarzenia z tamtego czasu. 

     Już niedługo, po raz kolejny będziemy mieli okazję do wspólnego świętowania 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkamy się przy symbolicznym ognisku i wspólnie zaśpiewamy pieśni patriotyczne, które przez lata łączyły Polaków. W tym roku hasło spotkania to „JESTEM POLSKI”. Niech nasza postawa pokaże, że jesteśmy dumni z tego, co wywalczyli dla nas nasi przodkowie. Oprócz śpiewu, każdy uczestnik będzie miał okazję do wzięcia udziału w loterii z nagrodami. Na każdego będzie czekał również specjalnie przygotowany pakiet, w którym znajdziemy między innymi kalendarz na 2022 rok.

     Wydarzenie odbędzie się w Domu Strażaka OSP Garbów 7 listopada, o godzinie 19:00. Spotkajmy się by pokazać, że wszyscy tworzymy jeden Naród, cieszący się z Niepodległości swojej Ojczyzny.

     Organizatorem spotkania jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - oddział Filii Dei w Garbowie. Współorganizatorami przedsięwzięcia są Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie, Gmina Garbów oraz Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Garbowie.

______

Projekt „Dumni z Ojczyzny” współfinansowany jest ze środków budżetu Gminy Garbów.

Liczba wyświetleń: 265
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Rządowy fundusz rozwoju dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Program Czyste powietrze Program Czyste powietrze Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki NiskoemisyjnejGospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowieniaSerwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów MapaOchrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

Głos Garbowa

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: lipiec-sierpień 2021 (367-368)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: