Grafika z napisem Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego do mieszkańców województwa lubelskiego, w związku z sytuacją epidemiologiczną

Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

22.09.2021

do mieszkańców województwa lubelskiego, w związku z sytuacją epidemiologiczną

Szanowni Państwo, W związku ze wzrostem liczby zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie oraz niskim poziomem zaszczepienia mieszkańców przeciwko COVID-19 zwracam się z apelem o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zasad postępowania przeciwepidemicznego w tym szczepienia przeciw COVID-19.

Nasza odpowiedzialność oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów będą miały wpływ na rozwój sytuacji i dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Szczególnie apeluję o wyrozumiałość, otwartość i rzetelną współpracę podczas dochodzeń epidemiologicznych wykonywanych przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Informacja udzielona podczas wywiadu epidemiologicznego ma wartość ochrony zdrowia i życia osób, które były w kontakcie z osobą zakażoną. Zaś osoby te mogły ulec zakażeniu. Im wcześniej obejmiemy profilaktycznymi działaniami osoby z kontaktu, tym większe prawdopodobieństwo, że na wczesnym etapie uchwycimy samo zakażenie i ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. Kluczowe jest aby osoba, z którą przeprowadzany jest wywiad epidemiologiczny rzetelnie udzieliła wiarygodnych informacji o swoim stanie zdrowia oraz danych dotyczących osób, z którymi kontaktowała się w ostatnim okresie.

Dynamicznie rozwijającej się sytuacji epidemiologicznej na Lubelszczyźnie, mogącej skutkować dodatkowymi obostrzeniami znanymi z przeszłości możemy zapobiec wykazując odpowiedzialność i dyscyplinę społeczną.

Proszę o pełną mobilizację, odpowiedzialność i współpracę w imię dbałości o własne zdrowie i swoich bliskich.

Ikona pdfApel, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [207.33 KB]

Liczba wyświetleń: 468
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Rządowy fundusz rozwoju dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Program Czyste powietrze Program Czyste powietrze Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki NiskoemisyjnejGospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowieniaSerwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów MapaOchrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

Głos Garbowa

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: lipiec-sierpień 2021 (367-368)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: