Zdjęcie Artykułu

76. rocznica Powstania Warszawskiego

28.07.2020

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 2020

1 sierpnia o godzinie 17:00  zawyją syreny alarmowe.  W ten sposób włączymy się do akcji mającej na celu uczczenie pamięci Powstańców w 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Godzina W - 1 sierpnia 1944 roku o 17:00 była początkiem jego wybuchu. 

W Gminie Garbów, jak i w całej Polsce, zawyją syreny, zatrzymajmy się na minutę. Uczcijmy chwilą ciszy tych, którzy walczyli o wolną Ojczyznę. 

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego i Akcji „Burza” na Lubelszczyźnie –

Lublin, 1 sierpnia 2020

 

W sobotę 1 sierpnia w Lublinie odbędą się obchody upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego i Akcję „Burza” na Lubelszczyźnie. Wezmą w nich udział kombatanci, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji organizacji zajmujących się upamiętnianiem historii. Do udziału zaproszeni są również wszyscy ci, którym na sercu leży pamięć o tamtych wydarzeniach.


Program:

1 sierpnia, sobota

  • g. 17: dźwięk syren, odegranie hymnu narodowego RP, powitanie uczestników uroczystości, wystąpienia okolicznościowe, złożenie kwiatów na płycie Pomnika Nieznanego Żołnierza i zapalenie zniczy;
  • g.17.45: przejazd zamówionym autobusem z przystanku MPK Plac Litewski na przystanek KUL;
  • g.18.00: msza św. w intencji Powstańców Warszawskich oraz uczestników Akcji „Burza” poległych, zmarłych i żyjących, z udziałem pocztów sztandarowych, w kościele cywilno-wojskowym przy Alejach Racławickich 20; i koncert plenerowy pieśni patriotycznych, wojskowych i powstańczych, w wykonaniu lubelskiej orkiestry wojskowej, plac przy kościele.

 

 

Liczba wyświetleń: 108
Fundusz dróg samorządowych Fundusz dróg samorządowych

Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki Niskoemisyjnej Odpady po nowemu odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Zamówienia Publiczne zamowienia Platforma Usług Komunalnych
- wodomierze uslugikom
Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: maj 2020 (353)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: