76. rocznica Powstania Warszawskiego

76. rocznica Powstania Warszawskiego

28.07.2020

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 2020

1 sierpnia o godzinie 17:00  zawyją syreny alarmowe.  W ten sposób włączymy się do akcji mającej na celu uczczenie pamięci Powstańców w 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Godzina W - 1 sierpnia 1944 roku o 17:00 była początkiem jego wybuchu. 

W Gminie Garbów, jak i w całej Polsce, zawyją syreny, zatrzymajmy się na minutę. Uczcijmy chwilą ciszy tych, którzy walczyli o wolną Ojczyznę. 

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego i Akcji „Burza” na Lubelszczyźnie –

Lublin, 1 sierpnia 2020

 

W sobotę 1 sierpnia w Lublinie odbędą się obchody upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego i Akcję „Burza” na Lubelszczyźnie. Wezmą w nich udział kombatanci, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji organizacji zajmujących się upamiętnianiem historii. Do udziału zaproszeni są również wszyscy ci, którym na sercu leży pamięć o tamtych wydarzeniach.


Program:

1 sierpnia, sobota

  • g. 17: dźwięk syren, odegranie hymnu narodowego RP, powitanie uczestników uroczystości, wystąpienia okolicznościowe, złożenie kwiatów na płycie Pomnika Nieznanego Żołnierza i zapalenie zniczy;
  • g.17.45: przejazd zamówionym autobusem z przystanku MPK Plac Litewski na przystanek KUL;
  • g.18.00: msza św. w intencji Powstańców Warszawskich oraz uczestników Akcji „Burza” poległych, zmarłych i żyjących, z udziałem pocztów sztandarowych, w kościele cywilno-wojskowym przy Alejach Racławickich 20; i koncert plenerowy pieśni patriotycznych, wojskowych i powstańczych, w wykonaniu lubelskiej orkiestry wojskowej, plac przy kościele.

 

 

Liczba wyświetleń: 778
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Rządowy fundusz rozwoju dróg

Rządowy Fundusz Inwestycji
Lokalnych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Ekoenergia dla Gminy Garbów
- kolektory i fotowoltaikaekoenergia
Projekty Unijne unia Program Czyste powietrze Program Czyste powietrze Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Garbów Mapa Plan gospodarki Niskoemisyjnej Plan gospodarki NiskoemisyjnejGospodarowanie odpadami odpady Film Promocyjny film Ogłoszenia Sołeckie ogloszenie Biuletyn Informacji Publicznej bip Poradnik Interesanta Ikona Podatki bip Zamówienia Publiczne zamowieniaSerwis eNależności  uslugikom Multimedialna Izba Tradycji unia LGD Kraina Wokół Lublina lgd Galeria Zdjęć galeria Monitor Polski orzel Dzienniki Urzędowe orzel E- mapa Gminy Garbów Mapa Ochrona Danych Osobowych Ochrona Danych Osobowych
bigboxbg

Głos Garbowa

Od lutego 1991 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej wydaje "Głos Garbowa" - miesięcznik na łamach którego zamieszczane są informacje dotyczące wydarzeń w gminie i regionie, prezentowana jest wielowiekowa historia, a także twórczość artystyczna mieszkańców.

okładka pisma Glos Garbowa na zdjęciu nowa siedziba Ośrodka Zdrowia w Garbowie

ZOBACZ AKTUALNY NUMER: styczeń-marzec 2024 (396-398)

© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: