GTS ZAWISZA Garbów na Turnieju Smoka w Krakowie

GTS ZAWISZA Garbów na Turnieju Smoka w Krakowie

17.05.2019

Od czwartku 2 maja do niedzieli 5 maja drużyna Orlików GTS ZAWISZA brała udział w Turnieju Smoka w Krakowie.

Nasza drużyna z rocznika 2008 rywalizowała z takimi drużynami jak Cracovia, AF Estilo de Espana, AP Futbolica, Słomniczanka Słomniki, Hutnik Kraków, MOSiR Lubartów, AMP Kickstar oraz Skawinka Skawina.


W pierwszy dzień rozgrywek rozegrano pierwsze mecze fazy grupowej - tutaj graliśmy w systemie każdy z każdym. Nasza drużyna w tym dniu rozegrała 6 meczów. W sobotę do południa zakończono fazę grupową i zrobiono podział na Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Po podziale na grupy, GTS ZAWISZA rywalizowała w Lidze Europy z drużynami AMP KICKSTAR , MOSiR LUBARTÓW , Skawinka Skawina oraz AP Futbolica. Przy pięknej, słonecznej pogodzie rozegraliśmy tak jak poprzedniego dnia 6 meczów, trzy jako dokończenie eliminacji oraz trzy w Lidze Europy. W niedzielę pogoda dla nas nie była już tak łaskawa jak w sobotę, było zimno (4 stopnie) i deszczowo, pomimo tego udało nam się rozegrać kolejne pięć meczów.


Po 3 dniach intensywnej gry w deszczu, słońcu, cieple i zimnie i po rozegraniu 17 meczów (co dało nam 340 minut spędzonych na boisku) drużyna GTS ZAWISZA wywalczyła 3 miejsce w Turnieju Smoka Wawelskiego w Lidze Europy. GRATULACJE dla DRUŻYNY!!!


Oprócz sportowych emocji mieliśmy okazję do popołudniowych i wieczornych spacerów po Wieliczce, w której zostaliśmy zakwaterowani oraz na wycieczkę i zwiedzanie Krakowa. Odwiedziliśmy również interaktywną wystawę HistoryLand z klocków Lego oraz na zakończenie majówki mieliśmy okazję zobaczyć na żywo mecz Cracovia - Lechia Gdańsk, po którym udaliśmy się w drogę powrotną do domu.


Podczas tych kilku dni pobytu zawodnicy naszej drużyny zintegrowali i zaprzyjaźnili się z zawodnikami drużyny MOSiR Lubartów, z którą razem przebywaliśmy na turnieju. Towarzysko rozegraliśmy również mecz z drużyną Dalin Myślenice w składzie złożonym z zawodniczek i zawodników obu zespołów. Dodatkowo nasza drużyna została wybrana przez organizatorów najlepiej bawiącą się drużyną turnieju.


Wyjazd na turniej doszedł do skutku dzięki zaangażowaniu rodziców oraz pomocy Urzędu Gminy w Garbowie. Podziękowania należą się również panu Wiesławowi Dadosowi Prezesowi Handlowo Usługowej Spółdzielni Osób Prawnych SAMOPOMOC CHŁOPSKA w Warszawie.


Serdeczne podziękowania chciałbym złożyć Paniom Beacie, Emilii oraz Monice za okazaną pomoc podczas pobytu i opiekę nad zawodnikami. Dziękuję również Panu Darkowi, dzięki któremu uśmiech nie schodził z twarzy zawodników.

Piotr Białkowski

Powrót

Liczba wyświetleń: 1555
© 2018 Gmina Garbów Projekt i realizacja: